Меню сайту

Пенсійне забезпечення: інформує управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні

На яку пенсію можна розраховувати без страхового стажу або сплачуючи мінімальний страховий внесок  і як нелегальна заробітна  плата впливає на  отримання права на пенсію

    

          З 01 січня 2018 року необхідний для призначення пенсії страховий стаж складає 25 років замість  15 - ти років як було раніше, і надалі він  поступово буде збільшуватиметься.  Для тих, хто досягне пенсійного віку в 2019 році  - це 26 років, у 2020 році - 27 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії стаж становитиме 35 років.

Слід зауважити, що починаючи з 2004 року до страхового стажу зараховуються лише ті періоди, за які повністю сплачені внески із заробітної плати у розмірі не меншому за мінімальний.    

Збільшення мінімального страхового стажу до 25 років вплинуло на те, що з початку 2018 року в порівнянні з січнем - серпнем минулого року на 37% скоротилась кількість осіб, які звернулись до головного управління Пенсійного фонду України в області за призначенням пенсії.

Близько 1,5 тис. осіб, що досягли пенсійного віку, - не мають достатнього стажу для пенсійного забезпечення, з яких  60% - зі стажем роботи менш ніж 15 років можуть розраховувати лише на соціальну  допомогу в органах соціального захисту.

За нашими аналітичними підрахунками біля третини  населення області в працездатному віці на сьогоднішній день не має офіційних доходів. Тоді як зарплата в «конверті» позбавляє людину права на  отримання пенсії в майбутньому, а згода на отримання «мінімалки» передбачає мінімальний коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні розміру пенсії.

Майже щодня до головного управління Фонду звертаються люди за призначенням пенсій, яким не вистачає необхідного мінімального страхового стажу. Значну їх  частину складають  приватні підприємці, які з 2004 року по червень 2010 року мали право лише на добровільних засадах  сплачувати внески в розмірах не меншому за мінімальний страховий внесок, а звідси - зарахування страхового стажу не за увесь період підприємницької діяльності, а лише пропорційно до сплачених внесків.

Несплата внесків не дає можливості зарахувати періоди трудової діяльності до страхового стажу, тому слід задуматися приватним підприємцям стосовно розмірів декларування своїх доходів та відповідно до них сплаченого єдиного внеску, а найманим  працівникам  необхідно вимагати від роботодавців офіційного працевлаштування і не погоджуватися на виплату зарплати в «конверті».

Тому, належне оформлення трудових відносин  з найманими  працівниками забезпечить для всіх комфортні умови, для роботодавців - дотримання законодавства та відсутність штрафних санкцій,   працівникам  - соціальні гарантії, в тому числі  при досягненні пенсійного віку.

 

Головне управління Пенсійного  

фонду  України в Херсонській області

 

Офіційно оформлені трудові відносини – гарантована соціальна захищеність!

      

Легалізація заробітної плати і зайнятості населення є надзвичайно актуальною як в Україні в цілому, так і на території Херсонської області  та міста Херсона. Це глибока суспільна проблема, яка потребує системного підходу, взаємодії держави і громадськості, спільних, послідовних, цілеспрямованих дій.

За інформаційними відомостями   головного управління Фонду, з початку  року на 30 засіданях  районних комісій в місті з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення заслухано 178 роботодавця стосовно виплати заробітної плати працівникам на рівні або менше мінімальної. У результаті спільних дій    65 суб’єкти господарювання  підвищили рівень оплати праці. Проведено 4 спільні наради з соціальними партнерами та 58 зустрічей в трудових колективах, де було акцентовано увагу на визначенні  страхового стажу, порядку  його обчислення  та впливу на майбутній розмір пенсії та інші соціальні виплати..

Робочими групами з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, в яких беруть участь спеціалісти управління Фонду міста Херсона, проведено 111 спільних рейдів з приводу дотримання законодавства про працю, під час яких обстежено 1020 суб'єктів підприємницької діяльності. За результатами  проведеної роботи у 123 роботодавців міста виявлено 201 неоформлених найманих працівників, з яких легалізовано 115 осіб.

У відповідності до завдань і функцій, які визначені законодавством для органів Пенсійного фонду України, основним методом роботи у сфері детенізації та легалізації заробітної плати є інформаційно-роз'яснювальна робота. З початку року серед населення розповсюджено  10162 буклетів та листівок. Проведено 3 флешмоби та розміщено 6 білбордів на території міста..

За результатами проведеного моніторінгу боргів зі сплати єдиного соціального внеску та платежів до Пенсійного фонду суб'єктам господарювання направлено       6484 інформаційних листів про вплив  існуючої заборгованості  на  майбутній соціальний захист застрахованих осіб.

Не залишаємо  поза увагою фізичних осіб-підприємців, які мінімалізують власні доходи та мають заборгованість зі сплати а єдиного соціального внеску. Про залежність соціального захисту від сплати єдиного внеску працівники Фонду наголошували під час проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи на ринках та ринкових містечках міста (81 зустріч ). Під час цих зустрічей розповсюджено 12901 буклетів, пам'яток та інформаційних листів, тощо

Підсумком від спільних  заходів контролюючих та виконавчих органів, проведених з початку року у місті Херсоні, є легалізація 1504 робочих місць та сплаченого єдиного  соціального внеску у сумі  862,79 тис.грн.

Незважаючи на те, що повноваження органів Пенсійного фонду України  в питанні виведення зарплат з “тіні” та легалізація зайнятості обмежено інформативною функцією, ми надалі будемо використовувати усі надані законом важелі впливу, спрямовані на підвищення рівня свідомості кожного, розуміння того, що легалізація трудових відносин та заробітної плати передбачає не збільшення кількості безробітних, а зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших.

Відділ забезпечення наповнення

бюджету № 2 фінансово-економічного

управління головного управління

Пенсійного фонду України

в Херсонській області

 ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ - ПІДПРИЄМЦІВ !

З 01 січня 2018 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії,  складає 25 років і надалі він буде збільшуватиметься.  Для тих, хто досягне пенсійного віку в 2019 році  - це 26 років, у 2020 році - 27 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років.

Для зарахування страхового стажу фізичним особам – підприємцям, у тому числі  «спрощенцям»,  необхідно своєчасно сплачувати єдиний соціальний внесок та подавати річну звітність до органів фіскальної служби.

Дані звітності про дохід підприємця та сплату єдиного внеску завантажуються до системи персоніфікованого обліку Пенсійного фонду та в подальшому використовуються для призначення пенсії, допомоги в центрі зайнятості та інших соціальних виплат.

Згідно діючого законодавства  фізичні особи – підприємці  зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі не меншому ніж 22% від мінімальної зарплати, яка  на сьогодні  складає  3723 грн, відповідно мінімальний страховий внесок -  819 грн. 06 коп на місяць.  Максимальна величина доходу, яка  підлягає оподаткуванню, з 1 січня поточного року  складає 55 845 грн, відповідно сума нарахованого єдиного внеску -  12 285,90 грн.

Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування,  з 1 січня 2018 року зобов’язані сплачувати єдиний внесок щоквартально в розмірі 22% від суми отриманого доходу, але не менше ніж мінімальний страховий внесок за кожен місяць,  навіть у разі  відсутності доходу.

 Термін сплати єдиного внеску, нарахованого за звітний квартал, -  до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. У разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску, виникає недоїмка, на яку  нараховуються фінансові санкції.

Наявність недоїмки зі сплати страхових  або єдиного внесків не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди роботи в повному обсязі, і приватний підприємець  ризикує  залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат.

Тому закликаємо  усіх приватних підприємців: розрахуйтеся з боргами по страхових  та єдиному внесках! Це забезпечить вам право на отримання пенсійних виплат та інших соціальних допомог.

 

Відділ забезпечення наповнення бюджету №2

Головне управління Пенсійного

фонду  України в Херсонській області

 

НА ПОСТІЙНОМУ КОНТАКТІ - «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В МІСТІ ХЕРСОНІ Шановні мешканці міста! Будь-яку оперативну інформацію з питань масового перерахунку пенсій 3 01 вересня 2015 року, у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму, а також інших питань пенсійного забезпечення Ви можете отримати щоденно протягом дня з 8.00 до 17.15, в п’ятницю – з 8.00 до 16.00 (без перерви на обід) за телефоном “гарячої лінії” управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні (0552) 42-95-71, головного управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області – (0552) 35-39-02 та управління “військових” пенсій (0552) 45-39-38. Звертайтесь і наші спеціалісти нададуть кваліфіковану допомогу та допоможуть розібратися у законодавчих новаціях.