Меню сайту

ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області

 

 

Стань волонтером пробації

          5 грудня, в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році. В Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х років минулого століття, на сьогоднішній день у світі нараховується понад 140 мільйонів волонтерів.

Волонтерство засновується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами інших, а також глибокій повазі до всіх людей. Вільний час волонтери присвячують суспільним справам, беручи участь у різних програмах соціальної взаємодопомоги.

 

                               Що таке волонтерство у пробації?

          Волонтерство у пробації досить новий і прогресивний вид допомоги людям, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавлення волі.  Волонтерська допомога разом із зусиллями співробітників пробації, сприяє зміні світогляду, способу життя та нормальному поверненню правопорушників у суспільство.

          В нашому регіоні працює 22 підрозділи філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області, які запрошують волонтерів до співпраці. Саме волонтерська допомога може зарадити правопорушнику у запобіганні повторного вчинення злочину.

                               Хто може стати волонтером у пробації?

          Є певні вимоги, до волонтерства в пробації. Ця робота буде цікава студентам або фахівцям з освітою права, психології, соціальної роботи. Але спробувати себе у волонтерстві пробації може кожен, хто досягнув віку 18 років.

                                          Чим я можу допомогти?

          В першу чергу, важливе спілкування з підопічними на повсякденні та особисті теми, волонтер може ділитися своїми знаннями в різних сферах життя, розповідати як боротись з гнівом, керувати своїми емоціями. Такі бесіди дуже важливі для реабілітації людей.

          Освітні заходи є також важливими для клієнтів пробації – це може стати гарним інструментом для їх соціалізації. Чимало колишніх правопорушників не мають навіть середньої освіти, тож допомога з засвоєнням певних навичок покращить їх шанси знайти роботу.

          Волонтерська допомога може бути у пошуку вакансій, роботи, складенні резюме, та інше.

           Адреси та контакти підрозділів філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області можна знайти на Волонтерській платформі за посиланням: https://bit.ly/2Z721Tz.

          Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися до Дніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області за адресою: 73003, м. Херсон, вул.Дружби,4. Контактна особа: Гарькава Олена тел.: 050-764-89-78.

 

 

Дніпровський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області запрошує до співпраці ініціативних та небайдужих громадян для здійснення волонтерської діяльності у сфері пробації на добровільній та безоплатній основі.

            Одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання уповноваженими органами з питань пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадянським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників. З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації.

     Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність»  з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про пробацію».

      Основним завданням волонтерів пробації є  сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведенні з ними соціально-виховної роботи. Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органу пробації. Положення про організацію діяльності волонтерів пробації затверджується центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері пробації.

      Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, повязаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі. До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

      Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямами: 

- сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб’єктів пробації;

- участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації;

- участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації;

- участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації;

- надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації;

- сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;

- сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

- участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

          Діяльність волонтерів пробації, пов'язана із здійсненням наглядових заходів за дотриманням суб'єктами пробації обов'язків, визначених законом та покладених на них рішенням суду, передбачає участь у:
- перевірці суб'єктів пробації за місцем роботи або навчання;
-  перевірці виконання обов'язків, покладених рішенням суду на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
-    перевірці достовірності поважних причин, що обумовили неявку суб'єктів пробації до уповноваженого органу з питань пробації в призначений строк;

Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися до Дніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області за адресою: 73003, м. Херсон, вул.Дружби,4. Контактна особа: Гарькава Олена тел.: 050-764-89-78.

 

Статистична інформація про діяльність Дніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області за І півріччя 2021 року

Станом на 01.07.2021 року на обліку Дніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області  перебуває 145 осіб, з них:

 • звільнені від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком – 109 осіб, з них 1 неповнолітній,

 • позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю – 6 осіб,

 • засуджені до покарання у виді громадських робіт8 осіб,

 • засуджені до покарання у виді виправних робіт – 1 особа,

 • засуджені до покарання у виді штрафу – 14 осіб,

 • притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт - 6 осіб, громадських робіт – 1 особа.

ВпродовжІ півріччя 2021 року по обліку Дніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області пройшло 189 осіб, з них:

 • 139 осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням            з іспитовим строком, з них 2 неповнолітніх,

 • 9 осіб, засуджених до позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю,

 • 11 осіб, засуджених до покарання у виді громадських робіт,

 • 1 особа, засуджена до покарання у виді виправних робіт,

 • 21 особа, засуджена до покарання у виді штрафу,

 • 2особи, на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт,

 • 6осіб, на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

У рамках реалізації досудової пробації персоналом уповноваженого органу з питань пробації було складено та направлено до суду 6 досудових доповідей.

Згідно зі ст.21 Закону України «Про пробацію» підрозділ пробації під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з органами влади, підприємствами, установами та організаціями. Дніпровський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області співпрацює з державними, громадськими та благодійними організаціями, створюючи «Банк ресурсів», який є важливим інструментом у роботі уповноваженого органу з питань пробації, оскільки дає змогу залучити наявні ресурси в громаді для задоволення індивідуальних потреб суб'єктів пробації.Співпраця ведеться згідно укладених меморандумів про співробітництво.

У рамках проведення соціально-виховної роботи в приміщенні Дніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області регулярно проводились консультації суб'єктам пробації співробітникамиХерсонського міського центру зайнятості, Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Херсонської міської громадської організації «Асоціація 21 століття».У рамках профілактичної роботи дільничним офіцером поліції сектору превенції Відділу поліції №1 ХРУП ГУНП в Херсонській області проводились індивідуально-профілактичні бесіди із суб'єктами пробації щодо недопущення вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень, недопущення вчинення домашнього насильства.

Пробація щодо неповнолітніх здійснюється уповноваженим органом з питань пробації спільно з службою у справах дітей виконавчого комітету Дніпровської районної у місті Херсоні ради та закладами, що здійснюють їх соціальний захист і профілактику правопорушень.

 

 

 

ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ

 філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області

 

Начальник відділу:                 Гарькава Олена Михайлівна,              

                                                     підполковник внутрішньої служби

Контактні дані:

 

поштова адреса: вул. Дружби, 4,м. Херсон

тел.: (0552) 32- 72- 87,

електронна скринька: khe4@probation.gov.ua

Графік роботи:

понеділок – четвер: 08:00 – 17:00

п’ятниця: 08:00 – 15:45

обідня перерва: 12:00 – 12:45

вихідний: субота, неділя

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

v  забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v  надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v  організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v  пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v  допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v  особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v  особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v  особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v  особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

v  звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

v  можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

v  збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

v  збереження роботи та житла;

v  позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

 

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

v  убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

v  справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

v  зниження злочинності;

v  зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

v  позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

v  дотримання міжнародних стандартів.                                                                                                 

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

v  Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

v  Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

v  Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

 

Додатково:Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.