- Головна
- Депутатський корпус
- Публічна інформація
- Нормативно-правові акти
- Проекти нормативно-правових актів
- Адміністративні послуги
- Районні програми-2022
- Правила благоустрою території в м. Херсоні
- Вакансії
- прес-центр
- Графік прийому громадян
- Профспілка
- Контакти
- Запобігання та виявлення корупції
- COVID-19
Призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг
18.02.2022 м. Херсон
ІНФОРМУЄ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
До уваги отримувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг!
Умови призначення і надання житлової субсидії регулюються Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами).
Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком. Право на її отримання мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Призначається одному з членів домогосподарства, які:
· зареєстровані в житловому приміщенні (будинку);
· не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору наймання (оренди) житла, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, в разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;
· не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору наймання (оренди) житла, в разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами.
У випадку призначення субсидії за фактичним місцем проживання склад домогосподарства декларується з додаванням до заяви відповідних документів, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства. Житлова субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.
Документи, які подаються для отримання житлової субсидії:
· заява про призначення та надання житлової субсидії в грошовій формі за формою;
· декларація про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою;
· довідки про доходи – в разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в Державній податковій службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
· копія договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
· договір наймання (оренди) житла (в разі наявності);
· інші документи, які необхідні для прийняття рішення (що підтверджують фактичне непроживання особи за адресою, копія наказу з місця роботи, ін.).
Заява та декларація можуть бути надані в електронній формі через єдиний портал державних послуг «Дія»: https://diia.gov.ua/services/zvernennya-na-priznachennya-zhitlovih-subsidij-v-elektronnij-formi.
Термін призначення житлової субсидії
Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:
· на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
· на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.
Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.
Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. При цьому житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного календарного року.
Для орендарів житлового приміщення (будинку) житлова субсидія призначається за наявності договору наймання (оренди) житла з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більш як до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору наймання (оренди) житла. На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.
Для внутрішньо переміщених осіб житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається за наявності довідки внутрішньо переміщеної особи.
Для розрахунку житлової субсидії середньомісячний сукупний дохід осіб враховується:
· за I-IІ квартали поточного календарного року – в разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;
· за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, – в разі, коли житлова субсидія призначається після початку опалювального (неопалювального) сезону.
Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається, виходячи з розміру доходу осіб за попередній календарний рік.
Якщо сім’я складається з пенсіонерів, які не мають інших доходів крім пенсії, при розрахунку житлової субсидії враховується розмір пенсії: у листопаді – за вересень, у грудні – за жовтень, у січні 2022 року – за листопад 2021 року.
У разі призначення житлової субсидії після початку опалювального (неопалювального) сезону враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається житлова субсидія.
Врахування доходів (крім пенсії) за заявами та деклараціями (за зверненнями у 2022 році):
січень |
з 01.04.22021 по 30.09.2021 (ІІ – ІІІ кв. 2021р.) |
лютий, березень, квітень, травень |
з 01.07.22021 по 31.12.2021 (ІІІ – IV кв. 2021р.) |
червень, липень |
з 01.10.22021 по 31.03.2022 (ІV кв. 2021 по І кв. 2022р.) |
серпень, вересень, жовтень |
З 01.01.22022 по 30.06.2022 (І – ІІ кв. 2022р.) |
листопад, грудень |
01.04.22 2022 по 30.09.2022 (ІІ – ІІІ кв. 2022р.) |
Оформити субсидію можна через мережу Інтернет на порталія Дія.
Зареєструватись чи авторизуватись в кабінеті громадянина на https://diia.gov.ua/ за допомогою електронного підпису або BankID.
1)Вибрати у меню Послуги на порталі Дія послугу Заява на субсидію.
2) Перевірити коректність своїх даних у профілі користувача, оновити їх за необхідності.
3) Зазначити необхідну інформацію для призначення субсидії відповідно до запропонованих форм та до наявних полів спливаючих форм, зокрема, щодо сімейного стану заявника, членів домогосподарства та членів їх сімей, характеристики житлового приміщення, житлово-комунальних послуг, майнового та матеріального стану сім'ї (доходи, наявність транспортних засобів, здійснення купівлі на суму більше 50 тис. грн., дані про наявність заявника, членів господарства або членів їхній сімей депозитних рахунків з сумою понад 100 тис. грн., наявність нерухомого майна).
У разі необхідності, приєднати файл із сканованою копією документу (в pdf-форматі), а саме:
документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;
договір оренди (найму) житлового приміщення;
договір про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;
документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;
довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України;
документи, що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах.
Після заповнення всіх реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних.
4) Підписати заяву електронним підписом та направити на розгляд.