Меню сайту

Держава, повернись обличчям до своїх службовців!

Зображення: 
Держава, повернись обличчям до своїх службовців!
21 квітня 2015 року відбулась звітно-виборча конференція Херсонського міського комітету профспілки працівників державних установ України. Профспілковці обговорили важливі питання та визначили подальші пріоритети в роботі. Головним та нагальним питанням залишається захист людини праці, підвищення стандартів соціального захисту, рівня життя та оплати праці.
Делегати звітно-виборчої конференції мали можливість ознайомитись з організаційною, культурно-масовою, молодіжною, правовою роботою Херсонського міського комітету профспілки працівників державних установ. На інформаційних стендах представлені статті, фотографії, повідомлення – все чим жила профспілка у звітно-виборчому періоді. Кожен делегат міг побачити роботу міського комітету, а також участь своєї профспілкової організації у роботі міського комітету.
Розпочали конференцію урочисто. Делегати звітно-виборної конференції згадали тих, хто присвятив профспілковій діяльності своє життя, працював заради захисту трудових прав державних службовців – ветеранів профспілкового руху. Ці люди стали справжніми легендами профспілки, і сьогодні є прикладом для молодого покоління. Пам'ять тих, кого вже немає серед нас, вшанували хвилиною мовчання.
За 5 років роботи відзвітувала перед делегатами голова міського комітету профспілки Зінаїда Невіданова. Зінаїда Миколаївна наголосила, що сьогодні в Україні не прості часи, дуже важко захищати права працівників в умовах, коли держава відмовляється чути про проблеми людей на місцях. Також до відома делегатів було представлено звіт про роботу ревізійної комісії. Делегати з’їзду визнали задовільною роботу Херсонського міського комітету профспілки. Зінаїда Миколаївна розповіла делегатам про те, чим жила профспілка, що турбувало, про перемоги з захисту прав трудящих. А перемог у Херсонського міського комітету профспілки за звітний період було багато. За діяльності Невіданової Зінаїди Миколаївни здійснювався правовий та судовий захист трудових прав посадових осіб місцевого самоврядування, проводилась робота з налагодження соціального діалогу з керівниками. Окремою сторінкою  профспілкового життя стала культурно-масова робота: святкові ранки для дітей профспілковців, театральні вистави, екскурсії, фізкультурні змагання, конкурси. Зінаїда Миколаївна подякувала за роботу кращим профспілковим організаціям: «Темп-Люкс», територіального центру соціального обслуговування населення (надання соціальної допомоги) Комсомольського району, виконавчого комітету Дніпровської районної у м. Херсоні ради, управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Херсоні ради, а також ветеранам профспілкового руху, які на заслуженому відпочинку продовжують активну профспілкову роботу. Профспілковці, зі свого боку, висловили подяку за роботу, підтримку та увагу, комунікацію та відкритість у спілкуванні з кожним колективом Зінаїді Миколаївні Невідановій.
Перед делегатами звітно-виборної профспілкової конференції виступила голова обласного комітету профспілки працівників державних установ Людмила Татаринова. Людмила Григорівна розповідала про зміни, які сьогодні відбуваються в профспілковому русі. Голова обкому профспілки повідомила, що Центральний комітет профспілки порушує перед Кабінетом Міністрів України та Президентом України, народними депутатами ряд важливих питань. Сьогодні за участі членів профспілки, які не є державними службовцями організовують всеукраїнські страйки, щоб привернути увагу держави до проблем її службовців! Профспілкам вдалося відстояли норму законопроекту щодо встановлення оплати праці державних службовців на рівні не менше двох мінімальних заробітних плат. До законопроекту «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування» внесено норму про утримання з заробітної плати єдиного соціального внеску в розмірі 3,6% замість 6,1% сьогодні. Проводиться робота з відновлення санаторно-курортного лікування та оздоровлення дітей. Центральному комітету профспілки вдалось отримати від уряду гарантії, що не буде скорочення державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування. Профспілка продовжує боротьбу за відновлення гідного пенсійного забезпечення державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування. «Сьогодні посадовці органів місцевого самоврядування – це найкращі патріоти, оскільки вони працюють за таку зарплати, продовжують виконувати свої функції, надавати адміністративні послуги, допомагати людям і при тому бути постійним об’єктом неповаги та критики не лише від людей, але і від очільників держави» - підкреслила Людмила Татаринова.
Сьогодні профспілка працює в надзвичайно складних умовах. Швидка зміна законодавства призводить до прийняття рішень центральними органами влади в порушення усіх процедурних норм. Головна теза діяльності профспілки працівників державних установ – посадова особа органу місцевого самоврядування, державний службовець – не мають бути за межею бідності! Адже більшість чиновників отримують заробітні плати на рівні мінімальних. Державні службовці – це люди, які мають втілювати в життя реформи, розвивати країну за новими стандартами.
Звітно-виборча конференція завершилась нагородженням грамотами та подяками кращих профспілкових активістів з різних організацій, які входять до Херсонського міського комітету профспілки працівників державних установ України.
Первинна профспілкова організація виконавчого комітету Дніпровської районної у м. Херсоні ради була визнана делегатами профспілкової конференції однією з найкращих. Активна участь у організаційній, культурно-масовій роботі, надання благодійної допомоги, проведення акцій з благоустрою міста, підтримка сімей переселенців, дітей-сиріт – цей перелік добрих справ колективу можна продовжувати! Особливо підкреслили роботу голови первинної профспілкової організації Олени Вікторівни Манжулової. Також було відзначено роботу первинної профспілкової організації управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Херсоні ради. Завдяки роботі голови первинної організації Тетяни Іванівни Мовчан їх колективний договір був визнаний найкращим. За результатами роботи, за активну громадську позицію, щодо підвищення життєвого рівня українського народу голів первинних профспілкових організацій Олену Манжулову, Тетяну Мовчан та членів профкому виконавчого комітету Дніпровської районної у м. Херсоні ради Оксану Гузь, Наталію Ланчук, було нагороджено грамотами президії міського комітету профспілки працівників державних установ України!
Зміни на краще обов’язково будуть і ми разом з Вами будемо причетні до цього!
Оксана Гузь, первинна профспілкова організація
виконавчого комітету Дніпровської районної у м. Херсоні ради