Меню сайту

Що потрібно знати про публічну інформацію і як її отримати в прокуратурі

Зображення: 
Що потрібно знати про публічну інформацію і як її отримати в прокуратурі
Відповідно до ст.1 Закону України «Про публічну інформацію» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Водночас є певне непорозуміння меж застосування Закону з боку запитувачів. Не завжди запитувачі правильно окреслюють коло правовідносин, на які поширюється Закон, тому питання, які порушуються у запитах, інколи виходять за межі дії Закону.
Значна частина громадян, юридичних осіб, громадських організацій, навіть адвокатів звертаються до органів прокуратури з проханням надати роз’яснення певного законодавства, застосування окремих норма права, вимагають надати правову оцінку певним подіям, діям (бездіяльності) посадових осіб саме в порядку Закону України «про доступ до публічної інформації». Їм з цього приводу надається роз’яснення.
Так, відповідно до вимог ст.19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», запити на інформацію можуть подаватись на вибір запитувача в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою). Запит може бути індивідуальним чи колективним. Письмовий запит подається в довільній формі.
Приймання та реєстрація запитів на інформацію проводиться у спеціально відведеному місці за адресою: м.Херсон, вул.Тираспільска 5-а у робочі дні.
Запити на інформацію подаються на:
електронну адресу:hersonprok@pho.gov.ua.
факс: 49-05-51;
телефон: 49-23-21
поштову адресу:м.Херсон, вул.Тираспільска 5-а.
Прийом запитувачів інформації – фізичних осіб провадиться за наявності паспорті або іншого документа, що посвідчує особу, запитів від фізичних осіб поштою, телефоном та факсом – за умови надання даних про особу запитувача.
Інформація на запити надається безкоштовно.
У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більше як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк визначені відповідно до «Порядку відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію органами прокуратури України», затвердженого розпорядженням заступника Генерального прокурора України № 127 від 03.10.2011 року.
Рішення, дії чи бездіяльність розпорядника інформації можуть бути оскаржені прокурору області, до Генеральної прокуратури України або до суду.

За інформацією прес-служби Херсонської місцевої прокуратури