Меню сайту

Служба у справах дітей звітувала за І квартал

Зображення: 
Служба у справах дітей звітувала за  І квартал

Служба у справах дітей Дніпровської районної  у м. Херсоні ради як головна організаційна ланка органу опіки та піклування забезпечує у межах дії органу місцевого самоврядування а також на територіях впливу Антонівської, Зеленівської, Наддніпрянської селищних рад м. Херсона реалізацію державної політики у сфері  захисту прав та законних інтересів   близько   19 тис. дітей у віці від 0 до 18 років.  Cтворена в районі система  захисту прав дітей спрямована на практичне впровадження державних гарантій і конституційних прав дітей, з метою забезпечення належних умов у подоланні проблем розвитку і виховання дітей, передбачає  заходи, спрямовані на профілактику безпритульності та бездоглядності, виявлення на ранній стадії сімей, неспроможних виконувати виховні функції, забезпечення захисту прав дітей, які опинилися у кризових ситуаціях.     На первинному обліку служби у справах дітей станом на 01.04.2019 перебуває 262 дитини - сироти та позбавлених батьківського піклування, 75 дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, відносно яких служба  у справах дітей забезпечує соціально-правовий захист.

4 квітня відбулася робоча нарада, на якій підведено підсумки роботи служби у справах дітей у першому півріччі 2019 року.

З метою раннього виявлення сімей, які опинилися у кризових умовах, своєчасної постановки їх на відповідні обліки служби у справах дітей  та своєчасного захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі забезпечення їх права на виховання у сім’ї щотижня, проведено  32 профілактичних рейдів, під час яких відвідано 126 сімей,  виявлено та тимчасово вилучено з сімей 7 дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах, п’ятьох влаштовано до Центру соціально-психологічної реабілітації Херсонської обласної ради, двох дітей - до закладів охорони здоров’я.

Спільно з  працівниками управління освіти Херсонської міської ради спеціалістами ССД проведено 9 перевірок загальноосвітніх навчальних закладів району з питань забезпечення соціального захисту дітей, попередження правопорушень, злочинності та бездоглядності, за місцем навчання відвідані діти, які перебувають на обліку Служби, проведені опитування , профілактичні бесіди.

Головним пріоритетом  діяльності залишаються сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – у першому кварталі 2019 року завершено процес усиновлення громадянами України 3-ох малолітніх дітей, 4-ох дітей влаштовано до опікунських сімей.

Здійснювалася  цілеспрямована позовна діяльність за всіма напрямками делегованих  державою і міською радою  повноважень: спеціалісти служби у справах дітей взяли участь у 112 судових засіданнях, підготували та заявили 9 позовів до суду відносно захисту прав і інтересів дітей, здійснили усі передбачені законодавством заходи та надали 13 висновків органу опіки та піклування.

Дієвою ланкою у загальній структурі органу опіки та піклування є комісія з питань захисту прав дитини у складі депутатів районної ради, членів виконавчого комітету , керівників виконавчих органів , представників органів освіти, охорони здоров’я, міського центру соціальних служб, ювенальної превенції, яку очолює голова районної ради Владислав Кондратов. У першому кварталі проведено  5 засідань, розглянуто 107 питань, пов’язаних  із призначенням/відміною опіки та піклування, захистом житлових, майнових прав дітей, доцільності/недоцільності позбавлення батьківських прав, тимчасового вилучення з сім’ї через складні життєві обставини, визначення місця проживання, способу участі одного з батьків у вихованні дитини тощо. 

З різних питань захисту прав та законних інтересів дітей до служби у справах дітей у перші три місяці  2019 року звернулося 397 громадян, вирішення значної частини звернень  пройшло як через розгляд комісією з питань захисту прав дитини , так і через прийняття 108 рішень виконавчим комітетом районної ради.

Традиційно здійснювалися заходи, спрямовані на формування у дітей навичок здорового способу життя, змістовного і розвиваючого дозвілля: на  різдвяні свята всі діти облікових категорій відвідали спортивно-розважальний комплекс «Джамп-парк», отримали солодкі подарунки. Під час перевірки навчальних закладів спеціалістами ССД проведено 12 лекцій і бесід зі школярами щодо попередження булінгу у дитячому середовищі, відповідальності за заподіяне насильство та цькування.

За скупими цифрами квартального звіту стоїть кропітка,відповідальна праця 7 жінок - спеціалістів служби у справах дітей Дніпровської районної у  м. Херсоні ради, яка потребує не тільки різноманітних професійних знань і умінь, наполегливості і принциповості, але й високої духовності, наявності співчуття і щирого бажання допомогти  при вирішенні  подальшої долі дитини, попередженні можливих необдуманих вчинків, захисті прав на батьківську турботу, житло, навчання, розвиток.

 

Прес-служба виконавчого комітету

Дніпровської районної у м. Херсоні ради