Меню сайту

День захисту дітей – привід для звітування

Зображення: 
 День захисту дітей – привід для звітування

 Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру.      Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя. Саме на це держава, усі її інституції разом із громадськістю спрямовують свої зусилля.

     Виконавчий комітет Дніпровської районної у м. Херсоні ради є органом опіки та піклування  для 19 тисяч дитячого населення Дніпровського району. Головним кадровим потенціалом забезпечення координації діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, установ та організацій, які впроваджують політику держави щодо соціального захисту дітей та сімей з дітьми, їх законних прав та інтересів в районі, є служба у справах дітей.

На первинному обліку Служби перебуває 254 дитини - сироти та позбавлених батьківського піклування, 94 дитини, що опинилися у складних життєвих обставинах, відносно яких забезпечується соціально-правовий захист.  Сімейними формами виховання охоплено 225 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щодо 29 дітей цієї соціальної категорії продовжується пошук сімейних форм виховання.

Значні корективи у роботу з цього напрямку діяльності  органу опіки та піклування внесло об’явлення карантину через запобігання розповсюдженню коронавірусної хвороби (COVID – 19).   З початку об’явлення карантину і станом на 01.06.2020 службою у справах дітей здійснюється постійний моніторинг становища 94-ох дітей, які перебувають на обліку як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, а також оперативне виявлення погіршення ситуації у сім’ях з зони ризику через негативні економічні та психологічні наслідки перебування сімей в самоізоляції. З цією метою відпрацьований алгоритм співпраці з органами самоорганізації населення – квартальними комітетами, ОСББ, неурядовими громадськими організаціями та волонтерами.

         Протягом двох місяців карантинних заходів орган опіки та піклування, служба у справах дітей працювала безперебійно, забезпечуючи оперативне реагування на випадки, пов’язані із погіршенням ситуації у сім’ях СЖО. Через загрозу життю і здоров’ю, за рішенням органу опіки та піклування, у січні- травні  2020 року вилучено 5 дітей. З причини скоєння насильства над дітьми в суди направлено позови про позбавлення батьківських прав батьків відносно 7 дітей.  Під час карантину службою у справах дітей продовжується  цілеспрямована позовна діяльність за всіма напрямками делегованих  виконавчому органові районної ради  повноважень у сфері захисту прав дитини: протягом січня –травня 2020  року спеціалісти ССД взяли участь у 145 судових засіданнях (у 35 під час карантину), підготували та заявили 8 позовів до суду відносно захисту прав і інтересів 8-ох дітей, 19 висновків органу опіки та піклування.     

           Органом опіки та піклування , службою у справах дітей вживаються заходи щодо захисту дітей від фізичного, психічного, сексуального, економічного насильства, попередження жорстокого поводження з дітьми, формування світогляду дітей та їх відповідального ставлення до свого життя, своєчасного виявлення та взяття на облік дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, де батьки вчиняють насильство.  Відпрацьовано систему реагування  на кожну заяву, що надходить до виконавчого комітету щодо порушення прав дітей, в особливому порядку на заяви батьків або громадян щодо попередження здійснення домашнього насильства над дітьми в родині або поза нею членами родини. Протягом 2019 – січень-травень 2020 року  надійшло  55 повідомлень про насильство відносно дітей різного віку: діти були свідками насильства або самі зазнали насильства.

         З метою отримання оперативної інформації про факти насильства щодо дітей Служба постійно співпрацює з органами самоорганізації населення – квартальними, будинковими  комітетами, ОСББ, селищними радами району, від яких за вказаний період надійшло 18 повідомлень про факти насильства відносно дітей. Спеціалістами служби у справах дітей разом з працівниками сектору ювенальної превенції Дніпровського відділення Херсонського міського відділу поліції та фахівцями із соціальної роботи міського Центру соціальних служб для сім1ї, дітей та молоді Херсонської міської ради протягом звітного періоду проведено 150 рейдів, спрямованих на запобігання насильству та жорстокому поводженню з дітьми. Станом на 01.06.2020 на обліку в службі у справах дітей перебуває 16 дітей як такі, що зазнали насильства, з них – 5 дітей, які зазнали фізичного насильства, 11 – психологічного насильства.  Через загрозу життю і здоров’ю, за рішенням органу опіки та піклування,  в 2019 році з сімей було вилучено 6 дітей, в 2020 році – 4 дитини. З причини скоєння насильства над дітьми в суди направлено позови про позбавлення батьківських прав батьків відносно 7 дітей, про відібрання  7 дітей у батьків без позбавлення їх батьківських прав.

     Виконавчий комітет, служба у справах дітей постійно співпрацюють з депутатами місцевих рад, представниками соціально відповідального бізнесу, неурядовими громадськими організаціями з метою підтримки сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах: під час карантину завдяки спонсорській допомозі у ці сім’ї доставлено більше 100 продуктових наборів, засоби особистої гігієни, одяг та взуття відповідно до сезону. І саме в День захисту дітей виконавчий комітет Дніпровської районної у м. Херсоні ради висловлює слова великої вдячності своїм постійним соціальним партнерам : ХОБФ «Захист», БФ «Добро переможе», депутатам місцевих рад  Юрію Рожкову, Оксані Дьяковій, Оксані Сахно, Оксані Матусевич, Андрію Гочу, Сергію Кедровському, Роману Хомусяку, головам квартальних комітетів і ОСББ, приватним підприємцям Тетяні Марусенко, Андрію Лебедевському, Євгенії Лебедевській, Тетяні Щербині, лікарському колективу клінічної лікарні імені О. Лучанського , колективу лікарів і вихователів обласного Будинку дитини, колективу Обласного Центру соціально-психологічної реабілітації, директорці міського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради Ірині Свинаренко і колективу Центру, соціальним працівникам Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Херсонської міської ради, працівникам ювенальної превенції району і області, спеціалістам служб у справах дітей міста і області  за плідну співпрацю та дружню підтримку у нелегкій і дуже актуальній в умовах поглиблення кризових явищ в економіці і суспільних процесах справі захисту прав та законних інтересів дітей. Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, усім дорослим, серця яких сповнені любові до дітей!

 

 

Прес-служба виконавчого комітету Дніпровської районної у м. Херсоні ради