Меню сайту

Департамент розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації інформує

 Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 395 (далі-Порядок), для усіх зацікавлених осіб та господарств наступні роз’яснення щодо ефективності реалізації напрямку за наявні бджолосім’ї, первинною ланкою в реалізації якого виступають органи місцевого самоврядування.

Урядова програма підтримки за наявні бджолосім’ї

(за наявну в поточному році від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі 200 гривень за бджоло сім’ю)

Дотація надаватиметься на безповоротній основі юридичним особам, фізичним особам-підприємцям, сімейним фермерським господарствам та фізичним особам, які є власниками бджолосімей.

Для отримання дотації за бджолосім’ї необхідні такі документи:

-         Копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

-         Копія рішення про державну реєстрацію потужності;

-         Копія довідки про відкриття поточного рахунка, видану банком (юридичні особи);

-         Копія довідки або договір про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);

-         Копію паспорта громадянина України (фізичні особи);

-         Довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (юридичні особи);

-         Копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (юридичні особи);

-         Довідка, видана органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначеним кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи-підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

Подати документи до 01 жовтня поточного року за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.

Для отримання державної реєстрації потужності операторів ринку подається заява до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності. Державна реєстрація здійснюється протягом 15 робочих днів після отримання відповідної заяви (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39).

Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки районним (міським) управлінням Держпродспоживслужби на пасіку незалежно від форми її власності і є документом, який засвідчує ветеринарно-санітарний стан пасіки. Даний ветеринарний документ видається заявникові у 30-денний термін (наказ Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук   від 20.09.2000 № 184/82).

За додатковою інформацією звертайтеся до Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації за телефоном (0552) 42 27 67.