Меню сайту

Сектор цивільного захисту нагадує

Зображення: 
Сектор цивільного захисту нагадує

 З настанням осінньо-зимового періоду мешканці приватних помешкань позбуваються опалого листя та сміття шляхом спалювання, що є дуже небезпечно з декількох підстав. По-перше, тонна тліючого листя виділяє 30 кілограмів чадного газу (він зв’язується із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму) та кілька кілограмів мікрочастинок диму. Крім цього, при згорянні листя та рослин виділяються важкі метали, чадний газ, окис азоту й багато інших канцерогенних сполук. А така речовина, як бензопірен може викликати онкологічні захворювання.

Спалювання решток рослин і опалого листя небезпечне ще й тим, що може перерости у неконтрольоване горіння, тобто призвести до пожежі.

Сектор з питань цивільного захисту виконавчого комітету Дніпровської районної у місті Херсоні ради нагадує: за порушення Правил благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Херсоні, а саме п.7.2.5. «Спалювати сміття, опале листя, гілки, побутові, промислові та інші відходи, забруднювати територію хімічними та іншими речовинами» передбачено відповідальність згідно зі ст. 152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм  і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» і тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти (340грн – 1360грн) неоподатковуваних мінімумів і на посадових осіб, громадян- суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста (850грн – 1700грн) неоподатковуваних мінімумів.

 

 

Прес-служба виконавчого комітету

Дніпровської районної у м. Херсоні ради