Меню сайту

Адміністративна комісія попереджає

Зображення: 
Адміністративна комісія попереджає

 Останнім часом до адміністративної комісії виконавчого комітету Дніпровської районної у місті Херсоні ради все більше надходить протоколів від АТ "Херсонгаз" про порушення Кодексу газорозподільчих систем. Протоколи складаються щодо громадян, які використовують природний газ в обхід лічильників газу. Такі дії є несанкціонованими і включають в себе наступне:

-     несанкціоноване відновлення газоспоживання;

-     несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи;

-     несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу;

-     несанкціонований відбір природного газу;

-     несанкціонований газопровід ;

-     несанкціоноване підключення газових приладів;

Відповідальність за це порушення передбачено ст. 103-1 "Порушення правил користування енергією,водою чи газом" і тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170грн – 850грн) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (570грн –1360грн).

Окрім цього відповідальність за такі дії правопорушник понесе й перед газорозподільчою компанією, що передбачає нарахування недооблікованого обсягу газу й грошовою компенсацією наданих збитків, в середньому, від 25 тис. до 300 тис. грн. Розмір компенсації встановлюється в залежності від порушення та згідно з вимогами чинного законодавства України.

Непрофесійне самовільне під'єднання до мережі газопостачання може призвести до витоку газу, пожежі або вибуху – страшної біди, від якої можуть постраждати ні в чому не винні люди!

 

Прес-служба виконавчого комітету

Дніпровської районної у м. Херсоні ради