Меню сайту

Шановні малі і дорослі херсонці!

Зображення: 
Шановні  малі і дорослі херсонці!

 Сьогодні, в перший день літа, Україна разом із світовою спільнотою відзначає Міжнародний день захисту дітей – свято, яке, в першу чергу, вимагає від нас, дорослих, ще раз запитати себе: а що зробив я для того, щоб кожне маленьке серце не було обділене любов’ю, турботою і батьківською ласкою, щоб захистити право кожної дитини на щасливе дитинство, теплу домівку, навчання, творчість, оздоровлення? На ці запитання кожного дня дають відповідь своєю працею всі, хто призваний професійно забезпечувати захист прав і законних інтересів дітей: лікарі і педагоги, працівники служб у справах дітей і управлінь соціального захисту населення, центрів у справах сім’ї, дітей та молоді, соціально-психологічної реабілітації і спеціалізованих закладів для дітей. Саме з цього запитання повинен починатися робочий день кожного депутата і чиновника – старости, глави ОТГ і державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, міністерств і відомств, Верховної Ради…

       Виконавчий комітет Дніпровської районної у місті Херсоні ради, орган опіки та піклування, здійснює делеговані державою повноваження щодо захисту прав 17600 дітей віком до 18 років, які мешкають на території району,  і, в першу чергу, 249 дітей - сиріт та позбавлених батьківського піклування, визначаючи головним пріоритетом сімейні форми виховання: станом на  1 червня 2021 року  227 дітей, що залишилися без батьківської опіки, влаштовані  під опіку/піклування, у прийомні сім’ї та будинки сімейного типу,      з 69 дітей, що перебувають на обліку з усиновлення, з початку року щодо 7 сиріт завершено процедуру усиновлення – діти з мамою і татом!

         На жаль, у нашому сьогоденні існує багато чинників, які впливають на стан захищеності дітей в сім’ї : на обліку служби у справах дітей 117 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, що потребують особливої уваги і соціального супроводу. У цьому спеціалісти ССД плідно співпрацюють  з колегами міського Центру у справах сім’ї, дітей та молоді Херсонської міської ради та працівниками патрульної поліції і ювенальної превенції: з початку року проведено 60 профілактичних рейдів,  під час яких  через загрозу життю і здоров’ю вилучено  15 дітей з наступним влаштуванням до закладів охорони здоров’я та соціально - психологічної реабілітації. Спеціалістами служби у справах дітей  взято участь у 158 судових засіданнях щодо захисту прав та законних інтересів дітей. Виконавчим комітетом районної у місті ради розглянуто та прийнято 79 рішень, які стосувалися  захисту прав та інтересів дітей.

        І це лише мала частина щоденних буднів тих, хто призначений державою опікати і захищати.

        Від щирого серця вітаю з Міжнародним днем захисту дітей усіх дітлахів, для яких саме з цього свята розпочалася щаслива і весела пора літніх канікул! Нехай ваші радісні посмішки освітлюють у цей похмурий день наше рідне місто і всю Землю, нагадуючи нам, дорослим, про святий обов’язок забезпечити ваше мирне і безтурботне дитинство!

       Оптимізму, творчої наснаги, підтримки і поваги держави і громади всім, хто кожного дня віддає своє серце, душевне тепло, напружені робочі будні і безсонні ночі для того, щоб саме ТАКИМ було дитинство!

 

 

 

      Голова районної ради                                                                        Анатолій ТОЛОКНОВ