Меню сайту

Президент України Володимир Зеленський виступив під час засідання Верховної ради в День Конституції

 На засіданні також були присутні головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр оборони Олексій Резніков, інші представники Кабінету міністрів та Офісу президента.

Виступ Зеленського тривав понад годину.

“Так само, як ми вже показали, що сміливість дає свободу, ми доведемо, що свобода дає успіх. Ми зробимо це  українською аксіомою: свобода дає успіх. Це те, що переконує найбільше”, — заявив Зеленський у своєму виступі.

За його словами, щоб відбувся цей успіх, українська держава потребує трансформації.

“Як Конституція закладає основи, ми потребуємо доктрини для нашої держави. Ясної, не розмитої, сміливої доктрини. Для України, яка іде до перемоги. Та для України-переможниці. Ця доктрина має відповідати на всі фундаментальні питання про Україну та наше майбутнє — і нам самим, і нашим сусідам, і кожному в світі”, — сказав президент.

Зеленський заявив, що Україна потребує нової системи, нових правил і нових можливостей. Він додав, що запропонував до загальнонаціонального обговорення основні орієнтири майбутньої української доктрини.

Крім того, в Україні повинна бути національна згода стосовно бачення, якою буде перемога у війні. Зеленський пояснив, що коли ми йдеться про перемогу України у цій війні, то перемога України — це звільнення від російської окупації всієї території.

"Жодної частинки України ми не залишемо ворогу. Перемога України це вигнання з території України всіх російських військових формувань, найманців та бойовиків. І це повернення в Україну всіх наших людей, які були захоплені в російських полон або силою депортовані з України на російську територію", — сказав президент.

Він додав, що перемога України — це відновлення сувернітету України в межах міжнародно визнаних державних кордонів України без будь-яких обмежень, суверенних прав України.

За словами президента, Україна сама обиратиме альянси для себе та своє майбутнє.