Меню сайту

До вашого відома! Дослідження питної води та води з відкритих водоймів

 Відповідно до п.3.2 «ДУ «Херсонський ОЦКПХ  МОЗ» здійснює регулярний відбір та дослідження проб питної води, води з відкритих водойм, а також ґрунту на відповідність їх гігієнічним нормативам.

Досліджено протягом 03.07.2023р. 13 проб питної води на хімічні показники та 9 проб на мікробіологічні показники. Якість води  відповідає гігієнічним нормативам за винятком 1 проби в смт.Білозерка, в якій встановлено перевищення сухого залишку.

Крім того, досліджено 1 пробу води з артсвердловини, якість якої відповідає санітарним нормам.

З досліджених проб з поверхневих водойм 1 проба води, яка відібрана з р.Дніпро у м.Херсон (район річкового порту) не відповідає вимогам санітарних норм (перевищені показники БСК-5, ХСК, загальне залізо, кадмій).

Не відповідають санітарним нормам за паразитологічними показниками проби води з р.Інгулець смт.Великоолександрівка та с.Дарївка. Вода забруднена яйцями гельмінтів людей та собак, а у воді біля с.Дарївка  виявлено ще і цисти  найпростіших. У воді р.Дніпро в районі с.Тягинка виявлено яйця гельмінтів собак. 

Досліджено 6 проб води з поверхневих водойм на холеру, збудник захворювання не виявлено. Продовжується дослідження ще 5 проб на бактеріальне забруднення.

Проведено 10 бесід серед населення та видано 230 пам’яток щодо профілактики кишкових інфекцій.