Меню сайту

Так! Ми можемо подолати туберкульоз!

Зображення: 
Так! Ми можемо подолати туберкульоз!

 Туберкульоз залишається одним із найбільш смертоносних інфекційних вбивць у світі. За даними ВООЗ щодня близько 4 000 людей втрачають життя від туберкульозу і 28 000 людей хворіють на ТБ. 

У світу не вистачає часу, щоб діяти згідно з зобов’язаннями щодо подолання туберкульозу, взятими світовими лідерами. Це особливо критично в контексті пандемії COVID-19, яка піддає ризику прогрес боротьби з туберкульозом та забезпечення рівного доступу до профілактики та догляду.  

За оцінками, чверть світового населення заражена туберкульозними паличками, більшість з цих людей не є хворими або заразними, але вони мають ризик розвитку захворювання у майбутньому. Це залежить, передусім, від кількох факторів, найважливішим з яких є імунологічний статус людини. 

Це захворювання не вибирає ні віку людини, ні її статі, ні фінансової спроможності. Втім, групи ризику є. Це – ін’єкційні наркомани, ВІЛ-інфіковані, безхатченки. Цього року сюди ми віднесли ВПО і звільнених з полону. БО «Світло надії» започаткувало ініціативу раннього виявлення туберкульозу серед бездомних осіб, переселенців та тих, хто повернувся з ув’язнення. Адже це запорука успішного лікування і подальшого одужання людини.

Серед основних методів діагностики – флюорографічне або рентгенологічне обстеження, КТ. Досить інформативним є аналіз мокротиння на сучасних апаратах.

У профілактиці туберкульозу важливі заходи безпеки. Насамперед, це миття рук. Також якщо людина кашляє, вона повинна прикривати рот не долонею, а зворотною стороною руки або ліктем, щоб у разі інфікування не розповсюджувати бактерії при рукостисканні або при торканні до предметів загального користування. Це провітрювання приміщень через кожні три години, якщо там перебуває багато людей. Потрібно більше бувати на свіжому повітрі, вести здоровий спосіб життя. Хвора людина має користуватися медичною маскою. І в жодному разі не переживати внутрішню стигму з приводу того, що вона небезпечна для оточуючих.

Якщо дотримуватися схем прийому сучасних протитуберкульозних препаратів, то хвороба ця у більшості випадків виліковна.