Меню сайту

До безпеки громадян через співпрацю правоохоронців та голів квартальних комітетів!

Зображення: 
До безпеки громадян через співпрацю правоохоронців та голів квартальних комітетів!

Необхідність співпраці органів влади, місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення та правоохоронних органів – тема, яка не одноразово висвітлювалась в засобах масової інформації. Але важливість проблеми змушує звертатися до неї  знов і знов: аналізувати, що було зроблено, вирішувати які проблеми потребують спільного рішення.

        19 березня 2012 року у актовій залі Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області відбулась розширена нарада під головуванням начальника Управління УМВС України  в Херсонській області генерал-майора Валерія Литвина, ініціатором якої був депутат Херсонської обласної ради Артем Кияновський. Участь у засіданні взяли голови трьох районних у місті рад, командний та рядовий склад управління, начальники райвідділів та дільничні інспектори міліції, а також голови органів самоорганізації населення – квартальних комітетів. Дніпровський район був представлений  головою районної ради Анатолієм  Толокновим , досвідченими головами квартальних комітетів, керівним складом районного відділу міліції.

            Головне питання наради – посилення співпраці між головами квартальних комітетів та дільничними інспекторами міліції задля забезпечення безпеки громадян. Очильник херсонської міліції Валерій Литвин зазначив, що за рівнем зростання злочинності Херсонська область входить у 10-ку областей, де цей рівень підвищується, і для цього є об’єктивні підстави: рівень соціально-економічного розвитку області, матеріальний стан значної частини населення, низьке матеріально-технічне забезпечення правоохоронних органів. Ситуацію загострює ліквідація прийомника-розподільника для людей без постійного місця проживання та пункту для осіб, що знаходяться в стані алкогольного сп’яніння. Існує і проблема кадрового забезпечення правоохоронних органів. Проте, тим більш необхідною є співпраця між органами самоорганізації населення  та дільничними інспекторами міліції.

            Вже з початку наради було окреслено ряд питань, за якими має відбуватись взаємодія. Це і допомога в інформуванні про тих людей, які є новими на кварталі, допомога у формуванні державного Реєстру виборців, питання благоустрою, інформування про порушення прав дітей, співпраця з районними службами у справах дітей. Кожне питання викликало жваве обговорення, але особливо болючими виявились ті, що стосуються діяльності ігрових клубів та комп’ютерних залів, пунктів самогоноваріння, прийому металів, наркоторгівлі. Голови квартальних комітетів мали можливість у режимі відкритого діалогу поставити питання, розповісти про свої проблеми і труднощі. Інформацію про проблемні ділянки кварталів Херсону голови квартальних комітетів  залишали у спеціальній скриньці. Деякі з особливо гострих питань вирішувались вже у залі: правоохоронці розповідали, що зроблено для вирішення проблем, або чому проблеми існують.  

            Голови квартальних комітетів розповідали про тих дільничних, які зажди на своїй дільниці, допомагають, спілкуються, але , на жаль, є й випадки, коли голова квартального комітету та мешканці кварталу взагалі ніколи не бачили свого дільничного.

          Виконавчим комітетом Дніпровської районної у місті ради, органами самоорганізації населення напрацьований певний досвід співпраці зі службою дільничних інспекторів міліції. Саме керівництвом виконавчого комітету було проведено спільні наради та окреслено проблемні питання, які потребують вирішення. Голова районної  ради  Анатолій Толокнов зазначив, що роботу з активізації співпраці між органами самоорганізації населення і правоохоронцями у Дніпровському районі розпочато у  лютому  2011 року. За цей час проведено ряд нарад, спільних зустрічей і заходів. Звичайно, головною умовою успіху такої співпраці  є її постійність та зацікавленість у результатах роботи. Сьогодні в Дніпровському районі здійснюються заходи з  відновлення опорних пунктів і навіть є певні успіхи з цього напрямку : опорний пункт № 9 (вул. Калініна, 127) визнано кращим по місту. За підтримки депутата Херсонської обласної ради Артема Кияновського було видано посібник-пам’ятку для квартальних, в якому розписано основні нормативно-правові засади їх діяльності, повноваження, а також прописаний механізм співпраці з дільничними інспекторами. Завдяки цьому вже вдалось вирішити деякі з наболілих питань. Голова квартального комітету №7 Наталя Дмитрівна Місеч поділилась досвідом своєї роботи та тими позитивними результатами, яких вже досягнуто: спільними зусиллями громадськості та правоохоронців ліквідовано пункт прийому металу.

  Депутат обласної ради Артем Кияновський запропонував для більш активної співпраці до складу виконавчого комітету кожного району міста ввести начальників районних відділів міліції, щоб органи місцевого самоврядування та правоохоронні органи мали можливість у тісній взаємодії вирішувати питання захисту прав і свобод громадян.

         За підсумками роботи наради вирішено кожного місяця проводити зустрічі начальників районних відділів міліції та дільничних інспекторів з представниками органів самоорганізації населення - квартальних комітетів.

         Приємним моментом наради було нагородження тих, хто своєю працею та діяльністю сприяє роботі правоохоронних органів. Серед нагороджених: відзнакою МВС України за сприяння органам внутрішніх справ -  Анатолій Петрович Толокнов, голова Дніпровської районної у м. Херсоні ради;

подякою за співпрацю з дільничними інспекторами УМВС відзначено Пасько Віру Вікторівну, голову органу самоорганізації населення-квартального комітету №13 Дніпровського району.