- Головна
- Депутатський корпус
- Публічна інформація
- Нормативно-правові акти
- Проекти нормативно-правових актів
- Адміністративні послуги
- Районні програми-2022
- Правила благоустрою території в м. Херсоні
- Вакансії
- прес-центр
- Графік прийому громадян
- Профспілка
- Контакти
- Запобігання та виявлення корупції
- COVID-19
Соціальні ініціативи Президента України
Третій напрямок соціальних реформ – глибока модернізація сфери соціального забезпечення
Пріоритетом нової соціальної політики є перехід від безсистемних виплат до адресної допомоги та соціальних послуг, що відповідають потребам конкретної людини та сім’ї.
Президентом України наголошено, що особливу увагу буде приділено малозабезпеченим сім’ям, , а саме, запроваджено поступове збільшення розміру державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям до рівня, визначеного Законом. Розмір допомоги підвищиться до 100 % прожиткового мінімуму.
Вперше в Україні - забезпечення малозабезпеченим пенсіонерам та інвалідам доходів не менше прожиткового мінімуму та підвищення рівня допомоги на дітей, малозабезпечених сімей.
Згідно із Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” соціальна допомога призначається і виплачується тим малозабезпеченим сім’ям, які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід нижчий від рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для сім’ї, встановленого на відповідний рік.
Відповідно до Закону України “Про державний бюджет України на 2012 рік” рівень забезпечення прожиткового мінімуму встановлений:
- для осіб, які втратили працездатність, та інвалідам - 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- для працездатних осіб - 21 відсоток прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Також рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується:
- на 10 відсотків мінімуму для дитини відповідного віку для кожної дитини (крім дитини-інваліда), яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї;
- на 20 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку для кожної дитини-інваліда, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї; для кожної дитини, яка утримується одинокою матір’ю (батьком, усиновителем), що не перебуває у шлюбі, і запис про батька (матір) цієї дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться в установленому порядку за вказівкою матері (батька); для кожної дитини, в якої один або обоє батьків є інвалідами І або ІІ групи.
Статтею 7 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2012 рік” з 01 липня поточного року передбачено збільшення розміру рівня забезпечення прожиткового мінімуму:
- для дітей, які входять до складу малозабезпеченої родини, до 75 відсотків прожиткового мінімуму для дитині відповідного віку;
- для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів до 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
У зв’язку з підвищенням рівня забезпечення прожиткового мінімуму збільшиться розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та кількість отримувачів допомоги
У 2012 році з підвищенням соціальних стандартів буде збільшено видатки на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям.
Довідково: на 01.07.2012 розмір допомоги при народженні дитини становить: на першу дитину – 27510 грн. щомісячна виплата — 764,17 грн.; на другу дитину – 55020 грн. щомісячна виплата – 955,21 грн.; на третю і кожну наступну дитину – 110040 грн. щомісячна виплата – 1400,97 грн. Одноразова виплата 9170,0 грн.
Особливу увагу буде приділено малозабезпеченим сім’ям з дітьми.
— Реалізація нових соціальних ініціатив Президента України передбачає поетапне підвищення зазначеної допомоги, а саме:
— На кожну дитину віком від 3 до 13 років у 2011 році на 60 гривень, у 2012 році – на 120, у 2013 році – на 180, у 2014 році – на 250 гривень, а на кожну дитину віком від 13 до 18 років збільшується у 2011 році на 100 гривень, у 2012 році – на 230, у 2013 році – на 360, у 2014 році – на 500 гривень.
Зростання обсягів субвенції спостерігається і у виплаті державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам
Довідково: з 01.01.2012 року введено поняття підгрупи до групи інвалідності. Інвалідам І групи, яким встановлено підгрупу А, допомога становитиме 1 438 грн. 50 коп. (тобто 100 % прожиткового мінімуму + 75% прожиткового мінімуму як надбавка на догляд = 822 грн. + 616,5 грн. = 1 438 грн. 50 коп.)
Інвалідам І групи, яким не встановлено підгрупу (А чи Б), з 01.01.2012 виплата державної соціальної допомоги буде проводитись у розмірах, передбачених законодавством для інвалідів І групи підгрупи Б. В такому випадку допомога становитиме 1 233 грн. (тобто 100 % прожиткового мінімуму + 50 % прожиткового мінімуму як надбавка на догляд = 822 грн. + 411 грн. = 1 233 грн.).
Для забезпечення домашнього догляду за психічно хворими порівняно з нинішнім рівнем допомога з 1 травня поточного року зросте до рівня мінімальної зарплати, фактично в 10 разів.
-->