Меню сайту

Захист дітей - спільна справа!

Зображення: 
Захист дітей - спільна справа!

19 жовтня 2011 року відбулась координаційна рада служби у справах дітей виконавчого комітету Дніпровської районної у м. Херсоні ради. Головною темою для обговорення став стан виховної роботи з дітьми в загальноосвітніх навчальних закладах району  з дотримання ними законодавчих норм щодо захисту законних прав та інтересів  дітей та попередження насильства над ними у сім’ї. У засіданні ради прийняли участь: Лілія Лісовик, начальник служби у справах дітей Дніпровського району, Антон Єфанов, директор центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді міської ради, Ганна Пантак, начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей Дніпровського РВ ХМУ УМВС України в Херсонській області, заступники директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів №№ 21,37,48. Теми винесенні на обговорення координаційної ради є важливими для посилення захисту прав дитини, для дієвої роботи та взаємодії всіх гілок влади у здійсненні діяльності щодо недопущення правопорушень з боку дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. За результатами роботи координаційної ради було розроблено рекомендації:

  • Загальноосвітнім навчальним закладам району: тримати на оперативному контролі питання щодо охоплення навчанням дітей шкільного віку. Після вичерпання усіх можливих заходів педагогічного впливу, повідомляти службу у справах дітей про виявлені під час соціального інспектування факти неналежного виконання батьками батьківських обов’язків. Звернути увагу класних керівників, які готують повідомлення, на необхідність надання достовірної інформації щодо місця проживання дитини, стосовно якої повідомляється Служба. Активізувати роботу педагогічних колективів навчальних закладів району щодо організації педагогічної батьківської просвіти, інформування батьків та осіб, що їх замінюють, про особливості навчання і виховання дітей, які мають прояви девіантної поведінки та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Оперативно повідомляти службу у справах дітей про факти скоєння будь-якого насилля над дітьми у сім’ї.
  • Службі у справах дітей: забезпечити ведення банку даних дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, в оперативному режимі; забезпечити обмін аналітичною інформацією щодо дітей, неохоплених навчанням та дітей, які вчинили злочини і засуджені з відстрочкою виконання покарання, із загальноосвітніми  навчальними закладами району та міським управлінням освіти; подовжити практику надання правової та іншої консультативної допомоги сім’ям, які опинились в складних життєвих обставинах, залучаючи до неї фахівців з неурядових громадських організацій, які працюють у сфері захисту материнства та дитинства.
  • Кримінальній міліції у справах дітей районного відділу внутрішніх справ: продовжити практику взаємозвіряння за графіком зі службою у справах дітей та загальноосвітніми навчальними закладами щодо дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах; відпрацювати механізм співпраці із навчальними закладами району щодо профілактичної роботи стосовно дітей відповідної категорії та активізувати участь у правовій освіті дітей шкільного віку; оперативно повідомляти службу у справах дітей про факти скоєння будь-якого насилля над дітьми у сім’ї та вживати заходів профілактики стосовно осіб, що скоїли насилля.                 
  • Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: взяти під соціальний супровід дітей, які зазнали насилля в сім’ях, та перебувають на обліку в службі у справах дітей як такі, що опинились у складних життєвих обставинах; повідомляти службу у справах дітей про взяття дітей відповідної соціальної групи під соціальний супровід та його результати; винайти можливість для організації виїзних прийомів психолога на базі Служби  для дітей та батьків відповідної соціальної категорії, що мешкають у віддалених мікрорайонах Дніпровського району.

       Робота координаційної ради пройшла в режимі активного обговорення винесених на розгляд питань. Під час засідання у кожного була змога почути думку своїх колег і виробити спільне рішення гострих соціальних проблем.