Меню сайту

Соціальний захист прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

З 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства », яким надано право на 50-відсоткову знижку плати з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку  та на придбання твердого палива і скрапленого газу дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей , а також сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

За роз’ясненням Департаменту сім’ї та дітей , документами , які підтверджують право на пільги та державні гарантії, передбачені законодавством для дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей , а також сімей, в яких не менше року проживають відповідно троє а бо більше дітей , враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, є розпорядження про створення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї , влаштування дітей під опіку чи піклування .

Прийомна сім’я – сім’я, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.

Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

На підставі рішення про створення дитячого будинку сімейного типу між батьками –вихователями та органом , який прийняв рішення про його створення ,укладається угода  про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу , при влаштуванні дітей до прийомної сім’ї укладається договір про влаштування дітей до виховання та спільне проживання у прийомній сім’ї.

Саме в угоді або в договорі зазначається дата влаштування дитини в родину, від якої можна робити відлік терміну перебування дитини в сім’ї.